Vllaznia shkon në Vlorë për të fituar ndaj Flamurtarit. Kështu shprehet mbrojtësi i Vllaznisë Antonio Marku.

Mbrojtësi i kuqebluve deklaron se edhe barazimi është një rezultat pozitiv ndaj një ekipi si Flamurtari. Marku tregon se Vllaznia do vijojë luftën e saj në kupë dhe kampionat. Mbrojtësi i Vllaznisë Antonio Marku shprehet se kuqeblutë shkojnë në Vlorë për të marrë një fitore ndaj Flamurtarit vendas ndërsa pozitiv quan edhe një barazim. Mbrojtja shprehet Marku është e konsoliduar. Futbollisti i Vllaznisë shprehet se kuqeblutë do vijojnë luftën në dy fronte, Kupë dhe kampionat… Vllaznia luan ndaj Flamurtarit të premten në transfertë duke kërkuar fitoren për të vijuar me ecurinë e rezultateve pozitive.