Vllaznia pas ndeshjes së fundit në Tiranë ndaj Partizanit ka mbyllur kështu edhe vitin 2017 me rezultate aspak të kënaqshme.Humbjet e njëpasnjëshme, dëmtimet e lojtarëve dhe pozicionimi aspak komod në tabelën e klasifikimit e bën skuadrën kuqeblu që gjatë gjithë kohës të jetë pak e besueshme për një ringritje dhe largimi nga zona e ftohtë.

Pas 16 ndeshjesh të zhvilluara në kategorinë superiore Vllanzia ka grumbulluar vetëm 15 pikë ku me po kaq pikë renditet edhe Teuta e Durrësit në vendin e 7 e mesa duket do vazhdojnë të rivalizojnë njëra-tjetrën. Pavarësisht se ndeshja me Partizanin ishte e fundit për këtë sezon Vllaznia do i rikthehet sërish stërvitjes nga data 26-30 dhejtor duke synuar që të arrijnë një përgatitje më të mirë fizike të lojtarëve e të jenë më të përgatitur për ndeshjet e ardhshme.

 Më pas do ketë disa ditë pushim për tu rikthyer me datë 3 janar ku si shumë ekipe të tjera edhe Vllaznia do të zhvillojë fazën përgatitore e cilamendohet se do të zhvillohet në qytetin e Ulqinit në Malin e Zi. Kështu merr fund edhe një nga dilemat se ku dhe kur do të zhvillonin fazën përgatitore skuadra kuqeblu.

Ekipi i Vllaznisë do të qëndrojë për rreth dy javë në Ulqin ku gjatë kësaj përiudhe do të synohet të gjehen mundësitë për të zhvilluar ndeshje miqësore për të testuar ecurinë e kësaj faze përgatitore të shkodranëve. Pavarësisht se gjatë muajit janar deri në fillimin e sezonit të ardhshëm fokusi do të jetë në merkaton ku shumë emra janë përmendur si afrime tek Vllaznia por që nuk përjashtohen edhe largimet brënda skuadre.

Artikulli paraprakTRAJNIM PËR ADMINISTRATORËT SHOQËROR
Artikulli tjetërPAKETA FISKALE, TË GJITHË DO PAGUAJNË NDRIÇIMIN