Egnatia ka lënë pas startin e ngadaltë të kampionatit dhe ka konfirmuar pretendimet që ka në këtë edicion, duke mundur dhe dominuar plotësisht Vllazninë.

Rrogozhinasit kanë fituar me shifrat 3-0 ndaj shkodranëve të cilët nuk ia doli të merrnin pikë në këtë përballje, duke mbetur në kuotën e 6 pikëve në klasifikim, po aq sa Egnatia.

Fitorja çon Egnatian përkohësisht në vendin e dytë në renditje, me po aq pikë sa Vllaznia dhe e përfshin atë në grupin e skuadrave të cilat tani pretendojnë për një vend në Europë.

Artikulli paraprakBILANCI I COVID-19 NË VEND, MSH: 106 RASTE TË REJA ME KORONAVIRUS, ASNJË VIKTIMË NË 24 ORËT E FUNDIT
Artikulli tjetër8 KOMPETENCAT KUSHTETUESE TË MBRETIT CHARLES III, NGA ROLI NË PARLAMENT TE EMËRIMET NË QEVERI