Pak minuta më parë, në zyrat e Klubit të Futbollit është firmosur një tjetër kontratë nga një futbollist. Bëhet fjalë për mbrojtësin Ergis Mersini.

Lojtari do të jetë pjesë e skuadrës tonë deri në fundin e këtij sezoni, me të drejtë rishikimi edhe për sezonin e ardhshëm. Në orën 16.30 do të bëhet edhe prezantimi i tij përpara mediave. KF Vllaznia i uron suksese lojtarit të sapoardhur duke shpresuar të bëjë më të mirën e tij për skuadrën tonë.Gjate prezantitmit, futbollisti ks deklaruar se “do luftoj per kete fanelle dhe deshiroj te jap me te miren time per “Vllaznine”.Jam ne gjendje fizike me te mire timen.