Vllaznia ka prezantuar blerjen e radhës dhe ai është mesfushori kosovar Kreshnik Lushtaku. Si zakonisht adminstratori i klubit Neritan Kalamishi dhe trajneri Luan Zmijani kanë dhënë dhe vlerësimet e tyrë për lojtarin e ri të ekipit.

Ndërkohë lojtari kosovar është shprehur i kënaqur me arritjen e kësaj kontrate. Vllaznia ka realizuar deri tani 9 blerje, ndërsa administratori premtoi se do të ketë të tjera afrime cilësore të pakten dhe tre apo katër të tjera deri me datën 31 gusht. Vllaznia pritet të realizojë goditje në mesfushë dhe në sulm.