Vllaznia ka arritur te triumfoje ne ndeshjen ndaj Kastriotit ne stadiumin Loro Boriçi ne Shkoder.  40 sekonda, kaq i kanë mjaftuar Vllaznisë për të marrë 3 pike ndaj Kastriotit, në ndeshjen e vlefshme për kampionatin shqiptar.

Në Shkodër të gjithë festojnë pas golit të Ardit Hoxhaj, i cili gjeti mjaft mirë portën.

Në minutën e 24-të, krutanët provojnë të reagojnë dhe e bëjnë diçka të tillë me Grecën. Gjithsesi, goditja e tij me kokë del jashtë. Me interes u prit pjesa e dyte e cila nuk ndryshoi asgje ne kete “dyluftim”.

Kujtojme qe Vllaznia rikthehet pas humbjes 3 me 0 ndaj Egnatias ne Rrogozhine. Kjo ndeshje eshte e vlefshme per javen e peste te Abbissnet Superiore.

Pas kesaj humbje krutanët mbetet në kuoten e 5 pikeve ne vendin e 7-te ne klasifikim.