KUQEBLUTË, FITOJNË ME REZULTATIN 1-0 ME GOL TË ARSID KRUJËS
Vllaznia ka surprizuar të gjithë duke fituar duke fituar në transfertë përballë Teutës. Një ndeshje me mjaft raste dhe ritëm të lartë por që në fund fati i buzëqesh Vllaznisë. Goli i Arsid Krujës i shënuar në minutën e 73-të mbeti në fuqi pët të gjithë takimin. Të dyja ekipet tashmë kanë nga 0 pikë në rënditje pasi Vllaznia e nisi kampionatin me -3 pikë, ndërsa Teuta pëson humbjen e dytë në dy javë kampionat.

Skuadra e Vllaznise, e nisi takimin me shume këerkuese sesa ekipi durrsak I drejtuar nga Hasan Lika. Pjesa e pare u mbyll me rezultatin e bardhe  0-0, nderkohe qe 45 minutat e dyta do te flisnin pozitivisht per kuqeblute e drejtuar nga Baldo Raineri te cilet shfrytezuan me mire reastet e krijuara dhe do te gjenin rrguen e rrjetes ne miuten e 73-te me gol te Arsid Krujes.

 

 

 

[iframe width=”300″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/-Hm6SS_Qr94?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakGRUPI I PS NËNSHKRUAN KODIN E ETIKËS
Artikulli tjetërNË GJYKIM 7 PUNONJËS TË TJERË TË BSH