Ka perfunduar pa gola pjesa e pare e takimit mes Vllaznise dhe Tiranes.

Ne pjesen e pare te lojes ka pasur disa momente tensioni ne fushe mes lojtareve shkodrane dhe atyre tiranas gje qe ka çuar ne akordimin e tre kartoneve te kuq nga ana e arbitrit.Dy kartone te kuq jane dhene per Hoxhllarin dhe Ndrecen e Tiranes dhe nje karton i kuq per Ardit Krymin e Vllaznise.Takimi Vllaznia-Tirana po zhvillohet ne stadiumin e Shkodres “Loro Boriçi.