Në prag të nisjes së kampionatit kombëtar të volejbollit të meshkujve Vllaznia ka zhvilluar një ndeshje miqësore me ekipin e Studentit. Takimi u luajt në Shkodër dhe u mbyll në barazim 2-2.

Trajneri i Vllaznisë Artan Kalaja vlerëson paraqitjen e skuadrës së tij.Trajneri Kalaja shprehet se objektiv edhe këtë sezon është fitimi i titullit kampion.Para Studentit Vllaznia ka zhvilluar një ndeshje miqësore edhe me Drenicën e Kosovës teksa ka fituar 3-2.