KUQEBLUVE U DUHEN PËRFORCIME NË MERKATON E JANARIT.Ekipi i Vllaznisë në volejboll për meshkuj ka arritur të fitojë pa shumë probleme, ndaj ekipit të Skëndërbeut. Takimi është zhvilluar në pallatin e sportit “Qazim Dervishi”.

Kuqelbutë kanë fituar 3-0 ndaj një Ekipi pa pretendime, por që për skuadrën shkodrane ka shërbyer për të testuar dhe volejbollistët e stolit. Skuadra shkodrane është në katër ekipet më të mira për të kaluar në fazën play-off. Në merakton e janarit, në qoftëse Ekipi do të përforcohet mund të pretendojë për titullin kampion. Në të kundërt, skuadra me forcat që ka do të synojë të zhvillojë ndeshjes a më cilësore, por gjithmonë duke parë dhe përforcimet apo merkaton që mund të realizojnë ekipet e tjera. 

[iframe width=”300″ height=”510″ src=”//www.youtube.com/embed/WCd8Q51_HIU” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakREALI BARAZON REKORDIN E BARCELONËS
Artikulli tjetërPUKA, 2015-TA MË PAK FONDE SE 2014-TA