ADEMI: LE TI ZGJIDHIM SË BASHKU PROBLEMATIKAT, DUKE VOTUAR NË 21 QERSHOR. Ne Anen e Malit, kandidatja e Partise Demokratike Voltana Ademi, eshte njohur me problemet e kesaj zone. Ajo eshte takuar me banoret duke marre shqetesimet e komunitetit, te cilat lidhen me energjine elektrike, papunesine dhe varferine ekstreme.

Nga ana tjeter, I pranishem ne keto takime, Kryetari I Partise Demokratike Ramiz Çobaj, ka denoncuar presion qe po ushtrohet ndaj bizneseve. Voltana Ademi, po shle cdo cep te bashkise se re te Shkodres duke u njohur me problematikat, por duke ofruar zgjidhjet konkrete per banoret e ketyre zonave.

Artikulli paraprakKETI BAZHDARI TAKOHET ME BANORËT NË GURIN E ZI
Artikulli tjetërJEP DORËHEQJEN PRESIDENTI I FIFA-S SEPP BLATTER