Edhe pse e kundërshtoi përgjatë gjithë kohës, Lulzim Bashës i kanë “rrjedhur” dy vota nga grupi i deputetëve që ai përfaqëson.

Teksa Basha dhe një pjesë e deputetëve u larguan nga salla e Kuvendit në momentin kur po votohej amnistia penale, dy deputetet Ori Nebiaj dhe Eralda Tase Bano qëndruan në vendet e tyre.

Dy deputetet dhanë votën e tyre pro për propozimin e kreut të Grupit Parlamentar të PD, Gazment Bardhit.

Artikulli paraprakMIRATOHET ME 116 VOTA PRO PROJEKTLIGJI PËR AMNISTINË PENALE, KALON DHE AMANDAMENTI I BARDHIT
Artikulli tjetërPRISHTINA MORI DRITËN JESHILE PËR ANËTARËSIMIN, VUÇIÇ PARALAJMËRON LUFTË