Vrasja e armikut të Putin: Mijëra njerëz marshojnë në kujtim të tij

Mijëra njerëz kanë marshuar në Moskë për të kujtuar liderin rus opozitës, Boris Nemtsov, i cili u qëllua për vdekje jashtë Kremlinit në vitin 2015. Nemtsov, një reformator, demokrat dhe një zëvendëskryeministër nën ish presidentin Boris Jelcin, ishte një kritik i ashpër i presidentit Vladimir Putin. Pesë burra çeçenë doli në gjyq për vrasjen e tij në tetor, shkruan “BBC”. Ata mohojnë akuzat dhe të afërmit e Nemtsov kanë frikë se ai që urdhëroi vrasjen kurrë nuk do të gjenden.

Artikulli paraprak“VETTING-U” E ZGJEDHJET, REPORTERËT E KIE ME MISION FAKTMBLEDHËS NË TIRANË
Artikulli tjetërLU-VLAHUTIN, NË BORDIN E ONM-SË. ANGAZHIM PËR FINALIZIMIN E “VETTING-UT”