Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka reaguar mbi vrasjen e efektivit të policisë ditën e sotme në Lezhë. Me një postim në facebook ish-ministri shkruan se ai do të jetë një yll në murin e kujtesës dhe në ndërgjegjen tonë.

“Prehu ne paqe miku im i panjohur. Pagove me jete, shpirtin e vrare te shume te tjereve! Yll ne Murin e Kujteses, e ne ndergjegjen tone gjithashtu.”- shkruan ai.