Një grek është arrestuar pasditen e djeshme në një zonë të Kilkisit , pasi nga hetimet më rezultoi se ka qëlluar me armë zjarri dhe ka vrarë një qen.

Këtij personi i është konfiskuar arma e gjahut të cilën e posedonte pa lejen përkatëse.

Gjithashtu, ndaj tij është shqiptuar një gjobë administrative prej 30 mijë eurosh.

Artikulli paraprakVDIQ NGA COVID-19, FAMILJARËT E KËNGËTARIT TË FAMSHËM: DO TË KISHTE MBIJETUAR NËSE…
Artikulli tjetërVRITET ME ARMË ZJARRI 35-VJEÇARI, POLICIA RRETHON ZONËN