Babis Anagnostopoulos ndodhet pas hekurave të burgut të Kordyallos. Mirëpo gjatë qëndrimit atje ai po tregon një profil krejt tjetër nga ajo e vrasjes brutale të së shoqes 20-vjeçare.

Kjo është zbuluar nga një i burgosur në burgun e Korydallos, i cili ka treguar detaje nga sjellja e pilotit. Ai ka rrëfyer se Babis qëndron i qetë dhe nuk para përzihet në çështjet e brendshme të burgut.

“Në burg jemi parnterë, punojmë bashkë. Ai nuk më ka rrëfyer asnjëherë rastin, as ne nuk e pyesim, sepse në burg ka një atmosferë të veçantë”, tha i burgosuri.
Më tej ai shtoi:

“Është i qetë, kujdeset për disa kafshë që kemi këtu, Korydallos ka disa mace dhe pjesën tjetër të ditës është në shtëpinë e tij, në qeli dhe me librat e studimit që i ka me vete, pa e ditur se çfarë janë. Ai është në rregull. Ne kemi një marrëdhënie të mirë dhe flasim çdo ditë, ajo që më ka bërë përshtypje është se ai duket shumë i ndjeshëm, domethënë është i ndjeshëm ndaj fëmijëve. Sepse ndodh dhe unë kam fëmijë dhe fëmijët më dërgojnë foto, domethënë i sheh, është i mirë.

Është miqësor me të gjithë, nuk grindet, hyn në rast se disa të burgosur keqkuptohen për t’i ndarë, por me dialog. “Ky është personazhi i tij, kështu e kam portretizuar dhe kështu është ai”.

Artikulli paraprakSHQIPËRIA EMETON EUROBONDIN 650 MILIONË EURO, INTERESI 3.75% PËR NJË AFAT 10-VJEÇAR
Artikulli tjetërVIDEOJA ME NJË VAJZË NË MOMENTE INTIME BËRI XHIRON E RRJETIT, REAGON BRUNO