Një incident me të shtëna armësh ka ndodhur në zonën Luca në lindje të Athinës.

Gjashtë persona, që dyshohet se janë shqiptarë, thuhet se janë qëlluar për vdekje. Tre prej tyre ndodheshin në një makinë me targa gjermane dhe dy të tjerë në një shtëpi aty pranë.

Sipas informacioneve të para, bëhet fjalë për larje hesapesh midis grupeve rivale. Policia ka shkuar me urgjencë në vendngjarje, ndërsa pritet njoftim zyrtar.

Artikulli paraprakOSMANI NGA SHKUPI: MASAT E BE-SË NDAJ KOSOVËS NUK JANË PROPORCIONALE
Artikulli tjetërINAUGUROHET BUSTI I NËNË TEREZËS NË AMBASADËN E KOSOVËS NË SHKUP, PRESIDENTI BAJRAM BEGAJ MERR PJESË NË CEREMONI