25-VJEÇARI ISHTE NGA KOMUNA SKËNDERAJ E KOSOVËS .

Edhe nje shqiptar tjeter eshte vrare ne luften e Sirise.
Media kosovare njofton se gjate luftimeve te dites se djeshme, ne konfliktin e pergjakshem ne Siri, ka humbur jeten edhe nje I ri shqiptar nga Kosova.
Mesohet se viktima e radhes eshte 25-vjecari me inicialet M.L nga komuna e Skenderajt ne Kosove.
Nga ana tjeter, nuk dihet ende se me cilen pale te konfliktit ka qene I angazhuar shqiptari I vrare dje.
Bashke me 25-vjecarin e vrare djeshem, nurmi I shqiptareve te vrare gjate konflikteve ne Siri dhe Irak, eshte me shume se 20 persona.
 

Artikulli paraprakDYSHOHET PËR PËRDHUNIMIN E 22-VJEÇARES
Artikulli tjetërDREJTORI I QARKUT GARANTON QYTETARËT PËR RENDIN DHE SIGURINË