Ka përfunduar ndeshja Erzeni – Vllaznia, e zhvillar në stadiumin Niko Dovana në Durrës e cila ka startuar kampionatin e shqipërisë . Vllaznia e nis mire duke fituar terren me goditje këndi dhe qarkullojnë topin mjaft mire por pa arritur të godasin portën .

Në minutën e 22’ Erzeni ka arritur të kalojë në avantazh me një gol të shënuar nga Alen Rodriges me anë të një goditjeje dënimi duke e mbyllur pjesën e parë në disavantazh për skuadrën shkodrane .

Pjesa e dytë ka startuar me një lojë të vrullshme nga të dyja ekipet por Vllaznia nuk ka arrituar të zhbllokojë shifrat por e mbyll ndeshjen e pare të kampionatit me humbje përballë skuadrës së Erzenit të sapongjitur në kategorinë superiore.