Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme Olta Xhaçka shpreh keqardhje për aksidentin tragjik në Kroaci, ku një autobus i linjës Frankfurt-Prishtinë u përmbys dhe 10 persona humbën jetën. Xhaçka iu shpreh ngushëllime familjarëve të viktimave dhe iu uron shërim të shpejtë të plagosurve.

“Keqardhje për humbjen tragjike të jetës së shtetasve kosovarë në Kroaci. Ndajmë dhimbjen me vëllezërit tanë dhe me zemër e mendje jemi pranë familjarëve dhe urojmë shërim të shpejtë për të lënduarit. 🇦🇱🇽🇰”, shkruan ministrja Xhaçka.