Në orët e para të mëngjesit të sotëm ka nisur një takim urgjent mes Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj dhe prokurores së Përgjithshme Arta Marku. Burime për mediat bëjnë me dije se takimi tashmë ka nisur dhe vjen vetëm një ditë pasi ajo zhvilloi një takim me kreun e ri të SHISH.