Duket se jo vetëm mbështetësit e Barack Obamës por dh yjet më të famshëm të Hollivudit kanë qënë ata, që më largimin nga Shtëpia e Bardhë, kanë falenderuar ish presidentin amerikan Barack Obama.

Secila prej artisteve ka postuar një foto në Instagramin e tyre dhe ka vendosur në përshkrim falenderimin për ish presidentin.

Beyonce ka postuar një fotografi të çiftit Obama ku shkruan: “Faleminderit”.
Kim Kardashian ka ndarë një foto me ndjekësit e saj, në Instagram gjatë aktiviteteve kur ka takuar ish presidentin, gjithashtu dhe ajo e ka falenderuar atë. Falenderimet për Barack Obamën janë të shumtë.  
Katy Perry shpreh mirënjohjen e saj për ish presidentin në një foto bashkë me të.
Rihanna po ashtu me një foto të tijën ka shprehur keqardhjen e ikjes.
Khloe Karda
shian, motra e Kim Kardashian me një foto të ciftit Obama në Instagramin e saj shpreh keqardhjen.
Demi Lovato ka postuar një fotografi të çiftit Obama ku shkruan: “Faleminderit”. Sic e shohim, jo të paktë kanë qënë artistët që e kanë kundërshtuar ardhjen e Trump si President i Amerikës.