Zbulohet kalendari i ndeshjeve të vlefshme për eliminatoret e Kampionatit Botëror “Rusia 2018”. Dje është bërë tërheqja e shortit për Botërorin e radhës, ndërkohë që sot FIFA ka publikuar kalendarin zyrtar të ndeshjeve kualifikuese për Kupën e Botës “Rusi 2018”. Shqipëria bën pjesë në Grupin G bashkë me Spanjën, Italinë, Maqedoninë, Izraelin dhe Lihtenshtajni. Kuqezinjtë që drejtohen nga tekniku italian, Gianni De Biasi sfidën e parë do të luajnë para tifozëve të saj kundër Maqedonisë me 5 shtator.

KALENDARI I NDESHJEVE TË KOMBËTARES:

5 Shtator 2016 ora 20:45

Shqipëri – Maqedoni

6 Tetor 2016 ora 20:45

Lichtenstein – Shqipëri

9 Tetor 2016 ora 20:45

Shqipëri – Spanje

12 Nëntor 2016 ora 20:45

Shqipëri – Izrael

24 Mars 2017 ora 20:45

Itali – Shqipëri

11 Qershor 2017 ora 20:45

Izrael – Shqipëri

2 Shtator 2017 ora 18:00

Shqipëri – Lichtenstein

5 Shtator 20 17 ora 20:45

Maqedoni – Shqipëri

6 Tetor 2017 ora 20:45

Spanje – Shqipëri

9 Tetor 2017 ora 20:45

 Shqipëri – Itali