Policia e Shkodrës zbiulon shtëpi bari.

Gjatë kontrollit të banesës së 64-vjeçarit Ramiz Nikdukaj, nga kopliku , u zbulua një ambient i përshatur për kultivimin e bimëve narkotike, nëpërmjet llampave.

Në banesën e 64-vjeçarit u gjetën dhe u sekuestruan, rreth 22 kilogramë kanbis, 455 bimë nartoktike të kultiuvuara si dhe 245 të tjera në oborrin e banesës së tij.

Gjatë operacioni policia arrestoi një 34-vjeçar me iniciale A.L dhe një 64-vjeçar me iniciale B.K të cilët u kapën duke punuar në mabinetet e banesës ku kultiovohej kanabisi.

“Ndërsa gjatë kontrollit të banesës së shtetasit Ramiz Nikdukaj, 64 vjeç, banues në Koplik, u zbulua një ambient i përshtatur për kultivim të bimëve narkotike nëpërmjet llambave. Në banesën e këtij shtetasi u gjetën dhe u sekuestruan rreth 22 kilogramë kanabis sativa, 455 bimë narkotike të kultivuara në ambientin me llamba, si dhe 245 bimë të tjera narkotike të kultivuara në oborrin përreth banesës së këtij shtetasi.

Shtetasi Ramiz Nikdukaj u arrestua në flagrancë, për veprat penale “Kultivmimi i bimëve narkotike” kryer në bashkëpunim dhe “Vjedhja e energjisë elektrike.”

U arrestuan në flagrancë edhe shtetasit A. L, 43 vjeç, banues në Cërrik, Elbasan, dhe B. K., 64 vjeç, banues në Cërrik, Elbasan, pasi u kapën në flagrancë duke punuar në ambientin në të cilin kultivoheshin bimët narkotike, me anë të llambave.

Gjithashtu u shpall në kërkim shtetasi Almir Nikdukaj (djali i Ramiz Nikdukaj), dhe u procedua në gjendje të lirë shtetasja E. N.(vajza e shtetasit Ramiz Nikdukaj).

Si dhe u proceduan në gjendje të lirë, për shpërdorim detyre, 2 elektricistë të zonës, shtetasit P. I. dhe G. B.

Dua të garantoj qytetarët e qarkut Shkodër se strukturat hetimore të DVP Shkodër, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër dhe me mbështetjen e Departametit të Policisë Kriminale në Policinë e Shtetit, po vijojnë hetimet intensive, me grupe të dedikuara hetimore të përbëra nga specialistët më të mirë që ka Policia e Shtetit, me qëllim grumbullimin e provave, për të bërë të mundur zbardhjen e ngjarjeve kriminale të ndodhura më parë, identifikimin, kapjen dhe arrestimin e autorëve.

Në këtë kuadër, ftojmë qytetarët që duan dhe që zbatojnë ligjin, të ndihmojnë strukturat e Policisë, duke dhënë çdo informacion të vlefshëm që do t’i shërbente zbardhjes së ngjarjeve kriminale. Policia e Shtetit ju garanton anonimat të plotë, reagim të menjëhershëm dhe profesional”, njofton policia.

Artikulli paraprakGRABITJA E BANKËS NË KOPLIK, ZBULOHEN EMRAT E TË ARRESTUARVE, POLICIA E SHKODRËS ZBARDH DINAMIKËN E NGJARJES
Artikulli tjetërSHQIPËRIA ZGJODHI PRESIDENTIN E RI, URIMI I VUÇIÇIT PËR BEGAJN: I BINDUR SE…