HILA: VËMËNDJE TË VEÇANTË NDAJ NJERËZVE NË NEVOJË. Kandidati I Partise Dem,okratike ne Basxhkine Vau Dejes, eshte takuar me strukturat dhe drejtues te partise Demokratike ne kete zone. Gjate ketij takimi ku ishin te pranishem edhe kryetari I Pd Shkoder dhe Kryetari I Grupit te Punes gjoke Uldedaj, Hila deklaroi se gjate drejtimit te tij ne krye te bashkise Vau Dejes, nje vemendje te vecante do te kete per shtresat ne nevoje.

Nga ana e tij kryetari I PD- Ramiz Çobaj, ka folur per te larguarit nga PD ne kete zone, nderkohe qe Uldedaj eshte shprehur se kundershtari politik nuk perfaqesohet me nga askush. Zef Hila vijon takimet tashme jo vetem me banoret e zonave te Bashkise Vau Dejes, por edhe strukturat e Partise Demokratike te cilet synojne nje rezultat plebishitar ne zgjedhjet e 21 Qershorit

Artikulli paraprakTE RINJTE NE POLITIKE!
Artikulli tjetërMARINAJ TAKOHET ME BANORËT NË FSHATIN KTOSH NË GRUEMIRË