BOTA PO PËRSHËNDET PAK NGA PAK ME VITIN 2014-TË DHE PO PËRGATITET PËR FESTIMET.Zelanda e Re është vendi i parë që mirëpriti vitin e ri 2015-të me një shfaqje spektakolare fishekzjarresh në kryeqytetin Auckland.

Ky nder i përket gjithnjë Zelandës së Re kur ora lokale shënon 12:00 të 1 Janarit 2015-të, ndërkohë që në vendin tonë shënoi mesditën e 31 janarit 2014-të.Bota po përshëndet pak nga pak me vitin 2014-të dhe po përgatitet për festimet dhe performancat shumëngjyrëshe të fishekzjarreve, shfaqje që ndiqen dhe transmetohen live në të gjitha mediat botërore. 

Artikulli paraprakTHAÇI: NGËRÇI KRIJOI PROBLEME
Artikulli tjetërVITI I RI, SPEKTAKËL FISHEKZJARRESH NË EUROPË