“Falë punës të ushtrisë së Forcave të Armatosura të Ukrainës, inteligjencës, ekipit negociator, Komitetit Ndërkombëtar të Kryqit të Kuq dhe OKB-së, shpresojmë të jemi në gjendje të ruajmë jetën e fëmijëve tanë. Mes tyre ka të plagosur rëndë që po u ofrohet ndihmë.

Dua të theksoj se heronjtë ukrainas i shërbejnë të gjallë Ukrainës. Operacioni për të kthyer ushtarët tanë në shtëpi ka filluar. Është një punë që kërkon delikatesë dhe kohë”, tha Zelensky në mesazhin e tij gjatë natës.

Mesazhi i Zelensky ishte për mbrojtësit e Mariupolit dhe erdhi pasi Ministria e Mbrojtjes e Kievit konfirmoi fillimin e evakuimit të ushtarëve të barrikaduar në fabrikën e çelikut Azovstal në Mariupol.

Artikulli paraprakDY VITE NGA SHEMBJA E TEATRIT KOMBËTAR, BASHA: MBETET PLAGË E HAPUR NË ZEMËR TË TIRANËS
Artikulli tjetërRRITEN TË SËMURËT ME ZEMËR DHE TRAJTIMET ME RADIOTERAPI; MJEKËT PARASHIKOJNË SE SHTIMI I RASTEVE DO VAZHDOJË NGA PASOJAT E COVID-19