Kryetari i bashkisë Shkodër Benet Beci përmes një postimi në rrjetet sociale ka bërë të ditur se brenda 24 orëve është bërë i mundur zëvëndësimi i transformatorit të vjellur në ujësjellësin e Bërdicës.

POSTIMI I PLOTË

Brenda 24 orësh, është bërë e mundur zëvëndësimi i transformatorit dhe vënia në punë e stacionit të Ujësjellësit në Bërdicë. Dua të përgëzoj punonjesit dhe Drejtorin e Ujësjellës Kanalizime Qarku Shkodër për gadishmërinë e treguar dhe punën që kanë bërë gjatë orëve të fundit për rikthimin e furnizimit me ujë të 4 mijë banorëve të zonës së Nën Shkodrës.Mirëpresim që organet kompetente të zbardhin sa më parë ngjarjen dhe vënien e autorëve para drejtësisë.

Artikulli paraprakMBYLLET PJESA E PARË, SUEDI-SHQIPËRI 0-0
Artikulli tjetërMBYLLET MIQËSORJA SUEDI-SHQIPËRI, 1-0 PËR SUEDEZËT