Pas mbledhjes së Kryesisë së PS, janë zbuluar se kush janë drejtuesit e rinj politike në qarqet Shkodër, Vlorë dhe Kukës.

Në vend të Edona Bilalit në Shkodër do të jetë Elisa Spiropali

Arben Ahmetaj nuk është më drejtues qarku i Vlorës. Në vendin e tij është vendosur Blendi Klosi. E ndërsa Pandeli Majko, ka marrë një detyrë të re, duke u vendosur drejtues i qarkut të Kukësit.