Ish-kryeministri Sali Berisha voton në selinë e PD për kreun e ri të kësaj force.

Ashtu si të gjithë anëtarët e PD, edhe Berisha i është drejtuar sot kutisë së votimit për të votuar për kreun e ri të PD i shoqëruar nga bashkëshortja e tij Liri Berisha.

Zgjedhjet vijnë pas dorëheqjes së ish-kreut të PD Lulzim Basha dhe Kuvendi Kombëtar që u mbajt më 30 prill dhe më pas Këshillit Kombëtar më 6 maj.

Artikulli paraprakKOMISIONI I RITHEMELIMIT ZHVILLON SOT ZGJEDHJET PËR KRYETARIN E PD, JA KUR DO TË MBYLLET VOTIMI
Artikulli tjetërVIDEO/ ZGJEDHJET PËR KREUN E PD, NË SHKODËR 3 MIJË ZGJEDHËS