Një ndeshje që dhuroi jo pak zhgënjim ishte takimi i Vllaznisë ndaj Tiranës e cila u mbyll me rezultatit 2-0 për bardheblutë. Duket se shkodranët nuk e kishin vlersuar aq sa duhet skuadrën kryeqytetase.

Edhe pse pjesa e parë e kësaj ndeshjeje u mbyll pa gola do të ishtë ajo e dyta që do të ndryshonte gjithçka ku shkodranët humbën në Tiranë. Pas përfundimit të këtij takimi trainer Ernest Gjoka shprehet se në këtë ndeshje gabuan dy herë ku u konkretizuan me gola. I pyetur nëse ishte i kënaqur dhe a mori atë që dëshironte nga skaudra në këtë takim duke marrë parasyshë që edhe ngarkesa për shkak të kalendarit të ngjeshur.

Pavarësisht se kjo ndeshjeje ndërmjet Tiranës dhe Vllaznisë u mbyll në rezultatin 2-0 gola këto të shënuara thuajse në fund të takimit trainer Gjoka dhe skuadra tashmë kanë si synim që të marrin fitoren në ndeshjen e kthimit. Kuqeblutë do tëp resin skuadrën e tiranës pas dy javësh në stadiumin “Loro Boriçi”