Në nderim të viktimave që humbën jetën nga sulmet terroriste në Paris, qeveria shqiptare ka vendosur që sot të shpallet ditë zie kombëtare. Kështu me propozimin e kryeministrit Edi Rama në të gjitha institucionet shteterore dhe publike do të ulet flamuri në gjysmështizë dhe në orën 12:00 eshte mbajtur edhe nje minute heshtje.

“Duke i dënuar me forcë këto akte terroriste, qeveria shqiptare mbetet thellësisht e angazhuar krah aleatëve të saj në luftën kundër terrorizmit,” thuhet në njoftimin e kryeministrisë. Edhe ne qytetin e Shkodres, zie kombetare ne nderim te frances eshte respektuar nga te gjitha institucionet, qe nga institucionet e prefektures dhe te bashkise…..plane Por edhe institucioent e tjera kane qene ne te njejten linje……universitetet + shkolla 28 nentori + teatri Nje zi kombetare ne nderim te frances, te 129 viktimave zyrtare nga sulmet terroriste qe tronditen mbare globin.

Artikulli paraprakQËNDRA E PARISIT, NJË MINUTË HESHTJE PËR VIKTIMAT
Artikulli tjetërBASHKIA VAU DEJËS, DENONCON ABUZIMET NË ARSIM