Një ndërtesë katërkatëshe u përfshi nga flakët mesditën e së shtunës në Liverpool.

Imazhet në mediat sociale treguan tym të dendur që ngrihej mbi qendër të qytetit. Dymbëdhjetë makina zjarrfikëse dhe dy mjete ajrore u dërguan në Fox Street pas thirrjes për ndihmë, ndërsa filloi një operacion evakuimi.

Evakuimi u bë edhe në ndërtesat përreth, ndërsa për fat të mirë nuk u shënuan viktima. Pas qetësimit të situatës, banorët u kthyen në shtëpitë e tyre.

Artikulli paraprakSHQIPËRIA PJESË E CENSUSIT NDËRKOMBËTAR TË SHPENDËVE UJOR DIMËRUES, JA REZULTATI
Artikulli tjetërBERISHA: NË DITËT MË TË ZEZA, SHQIPËRIA STREHË E SIGURTË PËR HEBRENJTË