Një zjarr ka rënë në katin e parë të spitalit Covid-3 në kryeqytet.

Mësohet se zjarrfikësja e ka vënë nën kontroll situatën tashmë.

Dyshohet se zjarri ka ndodhur si pasojë e një rezistence për ngrohje në zyrat e administratës.

“Me datë 27.11.2021, te spitali “Covid 3″ ka rënë zjarr në një nga zyrat e administratës, ku ka vetëm dëme materiale. Shërbimet zjarrfikëse kanë bërë të mundur fikjen e zjarrit.” – bën me dije policia.

Ndërkohë pritet një reagim zyrtar nga spital.

Grupi Hetimor është në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të rënies së zjarrit.

Artikulli paraprakDY VITE PAS TËRMETIT: #EU4SCHOOLS KA RIKTHYER SHPRESËN
Artikulli tjetërSHKODËR, KESHILLI BASHKIAK MIRËPRET SHTETASIT AFGAN