Nje zjarr i permasave te medha ka rene ne Kuroren e Gjelber te qytetit te Lacit, prane rruges qe te con ne kishen e Shna Ndout. Zjarri eshte perhapur ne nje siperfaqe te madhe, duke vene ne rrezik zonen e banuar. Ne terren ndodhen forcat zjarrfikese dhe emergjencat civile, ndersa pritet te kerkohet nderhyrje nga ajri.

Artikulli paraprakPARALAJMËRIMI: TOLERANCË ZERO, KUSH GUXON TË MOS I BINDET URDHËRIT APO THIRRJES SË POLICISË
Artikulli tjetërZJARRI MASIV NË LAÇ, REAGON NIKO PELESHI