Të paktën 50 efektivë të Forcave të Armatosura, helikopteri Cugar dhe 4 mjete zjarrfikëse janë mobilizuar për të ndihmuar në shuarjen e zjarrit masiv në Laç.

Për shkak të terrenit të vështirë situata është tejet sfiduese, ndërsa zjarri është përhapur me shpejtësi edhe për shkak të temperaturave të larta. Në një reagim në Facebook, ministri i Mbrojtje Niko Peleshi shprehet se Forcat e Armatosura janë të përkushtuar për sigurinë e qytetarëve.

“Të përkushtuar për sigurinë dhe mirëqenien e qytetarëve tanë!”, thekson Peleshi.

Artikulli paraprakZJARR NË KURORËN E GJELBËR NË LAÇ
Artikulli tjetërZJARRI NË LAÇ, BALLA: KEMI NJË NDËR SITUATAT MË TË VËSHTIRA GJATË KËTIJ VITI! ARRESTUAM NJËRIN NGA AUTORËT