Sonte rreth orës 18:20 në rrugën “Fadil Deliu”, ka rënë zjarr në katin e dytë të një pallati, ku ka vetëm dëme materiale.

Sherbimet e Policisë bënë evakumin e menjehershëm të banorëve të pallatit.

Në vendngjarje ndodhen forcat zjarrfikëse të cilat po punojnë për fikjen e zjarrit.

Vijon puna nga Grupi Hetimor për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit.

Artikulli paraprakAKSIDENT, KAMIONI PËRPLASET ME ‘BENZ’-IN, RAPORTOHET PËR TË PLAGOSUR
Artikulli tjetërCOVID-19 NË SHQIPËRI, RRITET NUMRI I VIKTIMAVE DHE INFEKTIMEVE, JA SHIFRAT DITORE