NGJARJA MBRËMJEN E SË MËRKURËS, DËME TË KONSIDERUESHME. Nje zjarr masiv ka shkrumbuar stallen e bagetive ne fshatin Fierze te Rrethit te Pukes. Ngjarja eshte regjistruar rreth ores 21 : 45 të së mërkurës, ku banorë të zonës kane parë flaket e zjarrit ne stallen e bagëtive.

Menjehere ato kane njoftuar të zotët e saj, stalle kljo e cila ishte ne pronesi te nje 61 vjecari banore ne kete zone. Pronaret kane njoftuar menejehere zjarrfikesit, te cilet nuk kane arritur te shpetojne nga flaket gjene e gjalle. Sipas te dhenave te policise se shkodres behet me dije se jane djegur disa krere lope, dhi dhe derra. Ne vendin e ngjarjes kane mberritur edhe efektiv te policise te cilet kane nisur hetimet per zbardhjen e plote te kesaj ngjarje, ku burime prane grupit hetimor te policise se shkodres behet me dije se dyshohet se shkak ka qene nje shkendije elektrike por nuk perjashtohet edhe zjarrvenie e qellimshme.