Aktorja e mirënjohur e estradës së Shkodrës Zyliha Miloti, pjesë e jurisë në garën që po zhvillohet për drejtor të teatrit “Migjeni”, thotë se drejtuesi i teatrit duhet që të jetë një person me vlera ndërsa tregon se është emergjente përmirësimi i kushteve në teatrin që mban titullin “Nderi i Kombit”.

Drejtori i teatrit kombëtar Altin Basha, po ashtu pjesë e jurisë u shpreh se një shqetësim më shumë mbeten buxhetet për teatrot dhe rritja e cilësisë kulturore.

Gjatë garës për drejtor të teatrit “Migjeni” anëtarët e jurisë përveç pyetjeve për tre kandidatët Albri Brahusham Arian Çuliqi dhe Sara Smaja dhanë edhe disa mendime të tyre për zhvillimin e teatrit dhe kulturës në përgjithësi.

Artikulli paraprakBEOGRADI SHPALLI DITË ZIE PËR VRASJEN E 3 TERRORISTËVE SERBË NË KOSOVË, RAMA: SINJALI MË I KEQ QË SERBIA MUND T’I JAPË RAJONIT E KOMUNITETIT EURO-ATLANTIK
Artikulli tjetërMEMELLI E BOSHNJAKU: EGNATIA E VËSHTIRË