Procesi për zgjedhjen e presidentit të ri ka shkaktuar debate dhe diskutime të shumta gjatë javëve të fundit.

Kuvendi u mbledh këtë të hënë, në orën 17:00 për të folur për procesin për zgjedhjen e presidentit të ri.

Në fjalën e saj në Kuvend, Klotilda Bushka tha se nuk është depozituar asnjë kandidaturë.

Në këtë mënyrë mbledhja e thirrur është zhvilluar shumë shkurt, ndërsa kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla njoftoi se të martën do të mblidhet Konferenca e Kryetarëve.

Konferenca do të mbahet në orën 10:00.

Artikulli paraprakVIDEO/ UZINA AZOVSTAL, ATY KU KËNGA FITUESE E EUROVISIONIT INTERPRETOHET NËN RITMIN E BOMBARDIMEVE RUSE
Artikulli tjetërRAMA FLET PAS DJEGIES SË RAUNDIT TË PARË PËR ZGJEDHJEN E PRESIDENTIT: NË OPOZITË KEMI KALUAR 2 HERË NË KËTË PROCES DHE…