Abdelhamid Abaaoud, njeriu i dyshuar ideatori dhe financuesi i sulmeve në Paris është identifikuar mes të vrarëve në aksionin policor të kryer dje, në periferi të Parisit në zonën Saint Denis, konfirmon prokuroria e Parisit.

Mësohet se trupi i tij është gjetur i mbushur me plumba në ndërtesën në veri të Parisit të mërkurën e 18 nëntorit. 27 vjeçari me shtetësi belge u identifikua nga gjurmët e gishtërinjve.

Artikulli paraprakSHKODER, SHKARKOHEN NGA DETYRA DY PUNONJES TE HIPOTEKES
Artikulli tjetërSIGURIA NË RAJON, KRYEMINISTRI RAMA NË STAMBOLL