Ish-ministri i Mbrojtjes Fatmir Mediu ka kujtuar 15-vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në NATO.
Mediu shprehet se sot Shqipëria duhet të përcaktojë qartë aleatët e vet në Ballkan dhe të punojë me ta kundër konflikteve të iniciuara nga Rusia dhe Kina.

Postimi i Fatmir Mediut:

Anëtarësimi në NATO fitorja më e madhe e Shqipërisë mbas pavarësisë kombëtare

🔹Sot Shqipëria duhet të përcaktojë qartë aleatët e vet në ballkan dhe të punojë me ta kundër konflikteve të iniciuara nga Rusia dhe Kina

🔹Shqiptarlt në rajon duhet të bashkërendojnë një axhend të përbashkët Euro-Atlantike.

Artikulli paraprakSTAR SPORT – 01.04.2024
Artikulli tjetërMINISTRJA E JASHTME FINLANDEZE: NUK PËRJASHTOHET MUNDËSIA E DËRGIMIT TË USHTARËVE NË UKRAINË