W3Schools

BIEN RASTET ME COVID-19 NË SHQIPËRI, ASNJË HUMBJE JETE NË 24 ORËT E FUNDIT

Shqipëria ka regjistruar një rënie të rasteve të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit ka pasur 37 të infektuar dhe asnjë humbje...

DITA BOTËRORE KUNDËR TRAFIKIMIT TË QENIEVE NJERËZORE

30 Korriku shenon “Diten Botërore kundër Trafikimit të Qenieve Njerëzore”. Në kuadër të kësaj dite, bashkia Shkodër në bashkëpunim me institucionet publike dhe organizatat partnere,...

QENTË ENDACAKË, SHTATË RASTE NË DITË NË URGJENCËN E SPITALIT

Në repartin e urgjencës pranë Spitalit Rajonal të Shkodrës rrite çdo ditë numri i qytetarëve që paraqiten për të marrë shërbim mjekësor si shkak...

UNIVERSITETI I SHKODRES “LUIGJ GURAKUQI” MARREVESHJE BASHKEPUNIMI ME UNIVERSITETIN E PEJES

Rektorja e Universitetit të Shkodrës „Luigj Gurakuqi“, prof.dr.Suzana Golemi nënshkroi një bashkëpunimi me Universitetin e Pejës “HAXHI ZEKA“ Ditën e enjte me datë 29.07.2021, Rektorja...

ULEN LEHTË TEMPERATURAT, NJIHUNI ME PARASHIKIMIN E MOTIT PËR DITËN E SOTME

Deri në mesditë moti do të mbizotërohet nga kthjellime dhe temperatura të larta në të gjithë Shqipërinë. Pasditja dhe mbrëmja vijojnë në të njëjtat...

RRITEN RASTET NË SHQIPËRI, 47 TË INFEKTUAR ME COVID-19 NË 24 ORËT E FUNDIT,...

Shqipëria ka regjistruar një rritje të ndjeshme të rasteve me COVID-19 në 24 orët e fundit. 47 të infektuar ka pasur sot teksa dje...

KREU I KOMUNËS SË BUJANOVCIT TAKON BASHËN: SERBIA PO PËRDOR METODËN E SPASTRIMIT ETNIK....

Në një prononcim për mediat pas takimit me kreu e PD, Lulzim Basha, kreu i komunës së Bujanovcit Nagip Arifi u shpreh se informoi...

MANASTIRLIU: GUSHTI MUAJI I HAPUR I VAKSINIMIT MASIV PËR QYTETARËT +18 VJEÇ! STUDENTËT TË...

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu i ka bërë apel gjithë studentëve të vaksinohen gjatë muajit gusht. Manastirliu thotë se tashmë është shansi i studentëve përderisa...

SHKODËR, PROJEKT PËR PUNËSIM SEZONAL NË ITALI

Të gjithë ata që duan të shkojnë në Itali dhe të bashkohen me familjet e tyre por edhe që kanë dëshirë për punësim sezonal...

SHKODËR, RRETH 20 TURISTË NË DITË NË MUZEUN “OSO KUKA”

Pas një viti të vështirë pandemik, në qytetin e Shkodrës ka filluar rimëkëmbja e turizmit. Një nga vendet më të vizituara është edhe muzeu...

BOTA