DEPRESION PAS PUSHIMEVE? NDIQNI KËTO HAPA QË RIKTHIMI NË PUNË TË JETË MË I...

Pas pushimeve të verës, kthimi në shtëpi mund të jetë vërtet i vështirë. Ka shumë njerëz që përjetojnë depresion pas udhëtimeve të verës. Sot,...

9 TRENDET KRYESORE TË GRIMIT QË DO T’JU DUHEN PËRGJATË VJESHTËS DHE DIMRIT

'Të luash' me grimin është një nga mënyrat më të këndshme për të rifreskuar pamjen tënde për sezonin e ardhshëm. Rrjetet sociale si Instagram...

MERRNI USHQIME ME VETE NË PLAZH? KUJDES, JA DISA VAKTE QË NUK KËSHILLOHEN TË...

Ka shumë njerëz që marrin ushqim me vete në plazh dhe nuk ka asgjë të keqe. Në këtë rast në qese gjenden më shpesh...

TRE MËNYRA PËR TË KURSYER PARA KUR BËNI PAZAR

Blerja e ushqimeve në një treg fermerësh është mënyra më e mirë për të ngrënë ushqimet që rriten në vendin tuaj. Kur blini produkte nga...

SI TË HIQNI DHJAMIN RRETH BARKUT PA MBAJTUR DIETË/ MJEKJA TREGON SEKRETET

Mjekja Sara Kayat ka ndarë pesë këshillat e saj kryesore për të humbur yndyrën e barkut dhe nuk është aq e vështirë sa mund...

“TË JESH I,E BUKUR ËSHTË FAT, TË BËHESH KUSHTON”, PËR ÇFARË SHPENZOJNË MË SHUMË...

Për burrat dhe gratë, të dukurit bukur mund të nënkuptojë para shtesë në llogarinë bankare. Por, sa? Nga një vëzhgim mbi tregun dhe shërbimet...

PLAKJA E TRURIT, SËMUNDJA QË PO PREK MOSHAT E REJA/ SHKAQET DHE SIMPTOMAT SI...

Dementia është një sëmundje që prek disa zona të trurit dhe dëmton memorien.Kjo sëmundje zakonisht plak një pjesë të trurit duke e përjashtuar atë...

PROVOJENI QË SOT, PSE NUTRICIONISTËT KËSHILLOJNË TË PINI UJË ME LIMON GJATË DITËVE TË...

Kafe, qumësht apo lëng frutash? Sipas nutricionistëve, mënyra se si nisni ditën bëhet përcaktuese për vijimësinë e saj, po nëse doni t'i bëni një...

JA KUR DUHET TË FLENË FËMIJËT BAZUAR NË MOSHËN E TYRE

Sipas një grafiku të ndarë nga një mësues në shkollën fillore Wilson, SHBA fëmijët duhet të shkojnë në shtrat në një kohë të caktuar...

HELMIMI GJATË VERËS, EKSPERTI I SIGURISË USHQIMORE TREGON ÇFARË DUHET TË KEMI KUJDES GJATË...

Siguria ushqimore gjatë ditëve të nxehta të verës është një nga temat që shqetëson më së shumti konsumatorin shqiptar. Profesori dhe doktori i shkencave...

BOTA