W3Schools

POLITIKE

BERISHA: AMBASADORJA KIM NUK PËRFAQËSON SHBA-NË, POR MULTIMILIONERIN SOROS, ‘NON GRATA’ E SPONSORIZUAR NGA...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se shpallja ‘non grata’ e tij nga DASH, është sponsorizuar nga filantropi George Soros. Ai tha gjatë foltores në...

RAMA: DYFISHOHET NDIHMA EKONOMIKE PËR 15 MIJË FAMILJE QË KANË 3 FËMIJË NËN 18...

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se me buxhetin e 2022 dyfishohet ndihma ekonomike për 15 mijë familje që kanë 3 fëmijë nën 8 vjeç. Këtë...

BASHA FALENDERON MERKEL: SHQIPËRIA, KOSOVA DHE SHQIPTARËT DO TË JENË PËRJETË MIRËNJOHËS

Kryedemokrati Lulzim Basha ka shprehur falënderimet dhe mirënjohjen Angela Merkelit pasi mbrëmjen e djeshme me nje ceremoni madhështore Gjermania i dha lamtumirën. Me një postim...

SALI BERISHA NË SHTËPINË E ENVER HOXHËS, REAGON ISH MJEKU PERSONAL I DIKTATORIT. ISUF...

Ish mjeku personal i Enver Hoxhes, Isuf Kalo reagon pas publikimit ne media te fotove te ish kryeministrit Sali Berisha, ne shtepine e diktatorit...

SALI BERISHA NË SHTËPINË E ENVER HOXHËS, PUBLIKOHEN FOTOT ME ISH-DIKTATORIN

Është publikuar një foto, ku ish-kryeministri Sali Berisha shfaqet në shtëpinë e ish-diktatorit Enver Hoxha. Fotoja e rrallë është publikuar në emisionin “Fiks Fare”, ku...

“PËRFITOJNË 683 MIJË PENSIONISTË”, RAMA: 3.5 MILIARDË LEKË BONUSI PËR ÇDO VIT PËRGJATË 2022-2024

Kryeministri Edi Rama deklaron se bonusi i caktuar për pensionistët përgjatë viteve 2022-2024 do të jetë 3.5 miliardë lekë. Nga ky bonus, sipas tij...

RAMA: NË 2022 TË MBYLLIM SPORTELET, DO HEQIM NGA FAQJA E DHEUT BAKSHISHIN PËR...

Kryeministri Edi Rama, ndodhet këtë të enjte në Elbasn, ku po shpjegon për qytetarët, ligjin për bashkëqeverisje. Kreu i qeverisë, tha se 95% e...

AKUZA E BASHA: INSTITUCIONET SHTETËRORE ME KOD OMERTA TË MAFIES, PO PRODHOHET NJË EKONOMI...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nuk i ka kursyer akuzat në drejtim të qeverisë ‘Rama’. Nga foltorja e Kuvendit Basha foli për një...

RAMA DEBAT ME GAZETARIN: VAKSINOHU SE NUK DO TË HYSH MË NË KONFERENCA SHTYPI,...

Në komunikimin që pati me gazetarët pasi bëri dozën e tretë të vaksinës Kryeministri Rama pati një debat edhe njërin prej gazetarëve që tha...

“DO T’JU PRESË MINISTRJA, MOS RRINI NË SHI!”, RAMA TAKOHET ME TETRAPLEGJIKËT QË PROTESTOJNË...

Teksa jashtë Kuvendit tetraplegjikët zhvillojnë një protestë, kryeministri Edi Rama është ndalur dhe ka biseduar me ta. Kreu i qeverisë iu ka premtuar kësaj kategorie...

BOTA