RASTE PËR GOL DHE NJË 11-METËRSH I MOHUAR PËR SHQIPËRINË. PJESA E PARË MBYLLET...

Disa raste të pastra për shënim dhe një 11-metërsh i mohuar. Është mbyllur pa gola pjesa e parë e ndeshjes Lituani-Shqipëri për Ligën e...

“NUK JAM I KENAQUR ME BARAZIMIN”, REJA FLET PAS SFIDËS ME KAZAKISTANIT: KISHIM RASTE,...

Edi Reja e sheh gotën gjysmë plot pas barazimit kundër Kazakistanit. Në deklaratën pas sfidës, trajneri i kombëtares shqiptare bëri të ditur se skuadra...

LIGA E KOMBEVE/ SHQIPËRIA NUK BIND AS NË KAZAKISTAN, NDALET NË BARAZIM PA GOLA.

Shqipëria e ka shumë të vështirë të reagoj, të rikthehet tek rezultatet pozitive, nuk e bën diçka të tillë as në transfertën përballë Kazakistanit....

SHKODËR, SABAH BIZI MERR TITULLIN “NDERI KOMBIT”

Sabah Bizi, nje prej emblemave te futbollit shkodran dhe atij shqiptar eshte nderuar me titullin "Nderi i Kombit" dhene nga Presidenti i Republikes Ilir...

COVID-19 MBËRTHEN VLLAZNINË, KONFIRMOHEN KATËR RASTE TË REJA

COVID-19 kthehet në një shqetësim të madh tek ekipi i Vllaznisë. Pas katër rasteve të para, 3 lojtarë dhe një pjesëtarë i stafit drejtues,...

VIDEO/ PAS DISA ORËSH UDHËTIM, KOMBËTARJA SHQIPTARE MBËRRIN NË KAZAKISTAN, FSHF: GJITHË GRUPI NË...

FSHF njofton se kombëtarja shqiptare ka arritur shëndoshë e mirë në Almati të Kazakistanit pas një udhëtimi raskapitës nga Tirana në qytetin e largët...

SKANDALI, SPONSORI I VLLAZNISË PRITET TË KANDIDOJË PËR DEPUTET

Fakti që Vllaznia është përdorur politikisht këto 8-9 vitet e fundit është mëse i qartë nga të gjithë. Kthetrat e politikës nuk po e...

NDRYSHON SËRISH LISTA, EDY REJA HUMBET 3 LOJTARË, BASHKOHET ME GRUPIN VRIONI

Dy sfidat e radhës në kualifikueset e Ligës së Kombeve, kundër Kazakistanit dhe Lituanisë, po ndërlikohen më shumë se sa duhet për trajnerin Edy...

CRISTIANO RONALDO ME COVID-19? FUTBOLLISTI NË TELASHE, THYEU RREGULLAT DUHET TË PËRBALLET EDHE ME...

Cristiano Ronaldo dhe disa nga lojtarët të tjerë të Juventusit mund të përballen me ligjin pasi iu bashkuan ekipeve të tyre kombëtare, pavarësisht rregullave...

AKADEMIA VLLAZNIA NEPOTIZËM, KUNATI I SPONSORIT DREJTOR

Akademia Vllaznia ka ndryshuar drejtorin e saj duke emëruar në krye Arben Galiqin i cili ka në administrim kompaninë e sigurimeve Intersig në qytetin...

BOTA