“LAJM I MIRË”! MJEKU PUBLIKON TË DHËNAT E STUDIMIT AUSTRALIAN: TRANSMETIMI I VIRUSIT NË...

Mjeku epidemiolog, Ilir Alimehmeti, ka botuar në ‘Facebook’ të dhënat e një studimi të kryer nga Qendra për Kërkimin e Survejancën e Imunizimit të...

PJERIN NDREU JEP LAJMIN E MIRË PËR DY NËNKRYETARËT E BASHKISË: KALUAN ME SUKSES...

Kryebashkiaku i Lezhës, Pjerin Ndreu, ka dhënë lajmin e mirë për dy nënkryetarët e tij, të cilët u infektuan me koronavirus pak javë më...

KREU I KISHËS KATOLIKE APEL QYTETARËVE: KORONAVIRUSI ËSHTË NJË KËRCËNIM EDHE PËR DEMOKRACINË

Kreu i kishës katolike, Presidenti i Konferencës Ipeshkvnore të Shqipërisë, George Frendo ka bërë apel që të ketë më shumë kujdes për shëndetin e...

“DIKUR ISHTE NJË KTHINË E ZYMTË KU ASKUSH NUK SHKELTE”/ RAMA PUBLIKON VIDEON: PUKA...

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm ka publikuar pamje nga qyteti i Pukës. “Dikur, ne kete qytet kur shkoje “ishte një kthinë e zymtë mes...

OKB: SISTEMI SHËNDETËSOR SHQIPTAR MUND TË MBINGARKOHET NGA COVID-19! VDEKJET E PARANDALUESHME MUND T’UA...

Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) në një raport të fundit për planin e përgjigjes për rimëkëmbjen social ekonomike ndaj Covid-19 ka paralajmëruar se...

MOTI I KEQ, OSSH VIJON PUNËN NË TERREN PËR RIPARIMIN E DEFEKTEVE

Operatori i Sistemit të Shpërndarjes vijon edhe sot punën në terren me grupet e avarive të përbëra nga 2 mijë punonjës të 11 drejtorive...

SHPËRTHEN MJEKJA SHQIPTARE: KUSH JENI JU MORE PALAÇO ORDINERË QË NUK BESONI TE KORONAVIRUSI

Mjekja Lida Shosha përmes një postimi në “Facebook” është shprehur e revoltuar për faktin se shumë njerëz nuk besojnë tek koronavirusi dhe vënë të...

NISIN PËRGATITJEN PËR HAPJEN E COVID3 , DO PUNËSOHEN MJEKËT DHE INFERMIERËT QË ISHIN...

Rritja e numrit të rasteve të reja të të infektuarve më COVID në vendin tonë, e për pasojë edhe i hospitalizimeve, kanë bërë që...

MOTI I KEQ ME DALLGË/ POLICIA: MOTORËT E UJIT E PESHKAREXHAT TË MOS DALIN...

Policia e Shtetit u ka bërë apel drejtuesve të mjeteve drejtuesve që të mos dalin në det si pasojë e motit të keq. "Si pasojë...

SHQIPËRIA ME NUMRIN MË TË ULËT TË TRUPËS MJEKËSORE NË RAJON, POR MORI MË...

Të dhënat nga Organizata Botërore e Shëndetësie dhe studime nga institucioneve të tjera e kanë vërtetuar se Shqipëria ka nivelin më të ulët të...

BOTA