W3Schools

MATURANTËT U ANKUAN PËR VËSHTIRËSINË E TESTIT TË MATEMATIKËS, ‘ARSIMI’: TEZA E NIVELIT MESATAR,...

Pas përfundimit të testit të Matematikës, maturantët u shprehën se hasën vështirësi në zgjidhjen e tezës dhe shumë gjëra nuk i kishin bërë duke...

‘KEMI MANGËSI NË KËTË FUSHË’, RAMA BISEDON ME PILOTIN SHQIPTAR DHE I OFRON MENJËHERË...

Mes aplikantëve të "Gati për Shqipërinë', ishte edhe një pilot, i cili për momentin punon në Arabinë Saudite si kapiten. Rama menjëherë i ofroi një...

PELEGRINAZHI NË KISHËN E SHNA NDOUT, POLICIA PLAN MASASH PËR RENDIN DHE SIGURINË, KUFIZOHEN...

Policia e Lezhës ka ndërmarrë masa për mbarëvajtjen e pelegrinazhit në Kishën e Shna Ndout në Laç më datë 12-13 Qershor 2021. Drejtoria Vendore e...

META PËRSHENDET ZGJEDHJEN E SHQIPËRISË NË OKB: SFIDAT TË JASHTËZAKONSHME, POR I BINDUR SE...

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka përshëndetur zgjedhjen e Shqipërisë, anëtare jo të përhershme të Këshillit të Sigurimit të OKB. Në një mesazh në “Facebook”,...

SHQIPËRIA ANËTARE E SIGURIMIT NË OKB, REAGON SORECA: DITË HISTORIKE PËR SHQIPTARËT

Sot, Shqipëria u pranua si anëtare e përkohshme e Këshillit të Sigurimit në OKB. Në lidhje me këtë lajm, ka reaguar ambasadori i BE-së në...

SHQIPËRIA ANËTARE E SIGURIMIT NË OKB, REAGON RAMA: LAJM I BUKUR PËR VENDIN TONË

Shqipëria është pranuar si anëtare e përkohshme e Këshillit të Sigurimit në KS të OKB. Në lidhje me këtë ngjarje, ka reaguar kryeministri Edi Rama....

SHQIPËRIA ANËTARE E PËRKOHSHME E KS TË OKB, XHAÇKA: MUND TË KONTRIBUOJMË NË ZGJIDHJEN...

Shqipëria është zgjedhur anëtare e Përkohshme e Këshillit të Sigurimit të OKB-së. Në lidhje me këtë lajm, ka folur për Zërin e Amerikës, ministrja e...

PËRFAQËSUESJA MË E LARTË E SHQIPËRISË NË KËTË SESION, MINISTRJA XHAÇKA VOTON NË ASAMBLENË...

Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme Olta Xhaçka, përfaqësuesja më e lartë e Shqipërisë në këtë sesion të Asamblesë së Përgjithshme të OKB...

“FLATRAT E VERIUT DREJT ZYRIHUT DHE STAMBOLLIT”, RAMA JEP LAJMIN: NGA 15 KORRIKU, 1...

Kryeministri Edi Rama është ndalur tek aeroporti i Kukësit, ndërsa iu ka kthyer përgjigje zërave skeptikë se ai ishte hapur vetëm për fushatë elektorale. Përmes...

MBËRRIJNË NË VENDIN TONË 25 MIJË VAKSINA RUSE SPUTNIK V, MANASTIRLIU: ULIM FASHËN E...

Mbërrijnë në vendin tonë edhe 25 mijë doza të vaksinës ruse Sputnik V. Lajmi bëhet i ditur nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e cila...

BOTA