ISHTE DUKE PUNUAR NË KANTIER NDËRTIMI NË MALTË, 46-VJEÇARI SHQIPTAR BIE NGA SKELA, TRANSPORTOHET...

Ishte duke punuar në kantier ndërtimi në Maltë, 46-vjeçari shqiptar bie nga skela, transportohet në spital Një 46-vjeçar shqiptar ka pësuar dëmtime të rënda pasi...

SHPËRTHIMET NË NORD STREAM, INTELIGJENCA E BE-SË: ANIJET RUSE ISHIN NË AFËRSI TË TUBACIONEVE

Garda bregdetare e Suedisë ka identifikuar rrjedhjen e katërt të gazit në Detin Baltik, ka thënë një zyrtar i këtij shteti më 29 shtator....

SANKSIONET NDAJ RUSISË, BE VENDOS KUFI PËR ÇMIMIN E GAZIT RUS

Komisioni Evropian ka bërë gati paketën e radhës të sanksioneve ndaj Rusisë për pushtimin e Ukrainës. Sipas raportimeve, pjesë e paketës do të jetë edhe...

SHPËRTHIMET NË NORD STREAM, KËSHILLI I SIGURIMIT I OKB MBLEDHJE URGJENTE TË PREMTEN

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara do të mblidhet të premten me kërkesë të Rusisë për të diskutuar dëmtimin e dy tubacioneve të...

ZBULOHET DOKUMENTI QË CIA I DËRGOI BE-SË: TUBAT E GAZIT TË “NORD STREAM” DO...

Një paralajmërim i CIA-s disa javë më parë se tubat e Nord Stream mund të sulmoheshin, është zbuluar së fundmi, pasi shpërthimet hapën tre...

‘PERSEPOLIS’, FILMI I SHKËLQYER HIMN PËR VLERËN E LIRISË, HISTORIA E IRANIT NË KRYEVEPRËN...

“Hiqe atë kapuç, po bëhem klaustrofobike! – Kam harruar që e kam veshur. -Mos e harro kurrë. Frika na bën të humbasim vetëdijen tonë.”...

RRJEDHJET E GAZIT NË NORD STREAM 1 DHE 2, HETIMET DANEZE DHE UKRAINA: SULM...

Vijon alarmi për rrjedhjen e gazit në tubacionet nëndetëse të Nord Stream 1 dhe 2, tubacionet që transportojnë gaz nga Rusia e që kalon...

SHBA: MIRËPRESIM ÇDO RUS QË DO TË KËRKOJË AZIL

SHBA mirëpret çdo person që kërkon azil që vjen nga Rusia , tha zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë Karine Jean-Pierre në një konferencë me...

ANGLIA BLLOKON MARRËVESHJEN PËR DEPORTIMIN E EMIGRANTËVE SHQIPTARË: VENDI I TYRE, I PASIGURT!

Pretendimet e mëparshme rreth azilkërkuesve shqiptarë në Britani janë hedhur poshtë sot, gjatë një vendimi që është konsideruar si një ‘kthesë 180 gradë’ nga...

TENTOI ARRATISJEN, POR U PËRPLASËN FIZIKISHT, OFICERJA GREKE PLAGOS ME ARMË 30-VJEÇARIN SHQIPTAR NË...

Një 30-vjeçar shqiptar në Athinë është bërë protagonist i një aksioni policor që ka nisur prej orës 06:00 të mëngjesit në kryeqytetin grek. Policia helene...

BOTA