W3Schools

“O ZOT JAM NË GOJËN E NJË BALENE” ZHYTËSI RRËFEN SI SHPËTOI PA U...

Një person ka treguar si ka arritur të shpëtojë pa u gëlltitur nga balena. Majkëll Pakard (Emri i shkruar Origjinal: Michael Packard) tha se ishte...

SHQIPTARËT NË EURO 2020, NJIHUNI ME NËNTË FUTBOLLISTËT PJESËMARRËS

Ndonëse Shqipëria nuk merr pjesë, në Europian do të ketë një copëz kuqezi. Janë plot 9 lojtarë me origjinë shqiptarë që do të marrin...

NË NDIHMË TË VENDEVE TË VARFRA, SHBA KONFIRMON BLERJEN DHE DHURIMIN E 500 MILIONË...

Shtëpia e Bardhë shpalli zyrtarisht planet për blerjen e 500 milionë dozave të vaksinës Pfizer/BioNTech kundër koronavirusit dhe dhurimin e tyre te programi Covax...

MOMENTE EMOCIONUESE, BABAI TAKOHET ME TË BIRIN PAS 58 VITESH, IA RRËMBYEN KUR ISHTE...

Një ngjarje emocionuese ka ndodhur në Kinë, ku një baba u ribashkua pas 58 vitesh me të birin, që ia kishin rrëmbyer në një...

NË GARË EDHE SHQIPËRIA/ KËSHILLI I SIGURIMIT TË OKB-SË ZGJEDH SOT 5 ANËTARËT JO...

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara voton sot për të zgjedhur 5 anëtarë jo të përhershëm të Këshillit të Sigurimit. Këshilli i Sigurimit, një...

GODITI ME SHPULLË PRESIDENTIN MACRON, 28-VJEÇARI DËNOHET ME 4 MUAJ BURG

28-vjeçari i cili goditi me shuplakë në fytyrë presidentin e Francës Emmanuel Macron, para dy ditësh, është dënuar me 4 muaj burg. 28-vjeçari është identifikuar...

PSE TË RINJTË NDJEJNË EFEKTE ANËSORE MË TË FORTA NGA VAKSINA ANTI-COVID?!

Efektet anësore të vaksinës, si dhimbje koke, këputje apo temperaturë, janë shenja të reagimit të sistemit imunitar dhe ndeshen rëndom gjatë imunizimeve. “Një ditë pas...

PAS ANKIMIT TË RUSISË, UEFA I KËRKON UKRAINËS TË HEQË SLOGANIN PATRIOTIK NGA BLUZA:...

Federata Evropiane e Futbollit (UEFA) kërkoi nga Ukraina që të heqë sloganin patriotik “Lavdi heronjve” nga bluza e saj për kampionatin Euro 2020. UEFA tha...

MORI DOZËN E PARË TË VAKSINËS, VETËKARANTINOHET KRYEMINISTRI I FRANCËS, BASHKËSHORTJA I REZULTOI ME...

Kryeministri i Francës, Jean Castex është vetëkarantinuar pasi bashkëshortja e tij ka rezultuar me COVID-19. Castex do të qëndrojë 7 ditë i izoluar edhe pse...

PRESIDENTI BIDEN MBËRRIN NË EVROPË, TAKIME ME ALEATËT DHE PUTININ

Presidenti Joe Biden zbarkoi në Evropë të mërkurën në udhëtimin e tij të parë jashtë shtetit si udhëheqës i Shteteve të Bashkuara, i vendosur...

BOTA