W3Schools

SËRISH LAJME TË KËQIJA PËR ALBIN KURTIN, PANELI ZGJEDHOR I ANKESAVE DHE PARASHTRESAVE APROVON...

Paneli Zgjedhor i Ankesave dhe Parashtresave (PZAP) në Kosovë, ka refuzuar pjesërisht ankesën e Lëvizjes Vetëvendosje të paraqitur në PZAP, pas moscertifikimit të listës...

KOSOVA PËRBALLË PANDEMISË/ 5,892 RASTE AKTIVE ME COVID-19, SHQETËSUESE MUNDËSIA E RI-INFEKTIMIT

5,892 raste aktive me koronavirus janë aktualisht në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është...

E RËNDË NË GREQI/ 27-VJEÇARI SHQIPTAR QËLLOHET ME 5 PLUMBA NË MAKINËN E TIJ,...

Disa të shtëna me armë zjarri në Agia Sofia në Patra, kanë shkaktuar rrëmujë dhe shqetësim në komunitetin lokal. Media greke “Tempo24.news” shkruan se është...

LAJME TË MIRA NGA MAQEDONIA E VERIUT, ULEN NDJESHËM RASTET ME COVID-19

Lajme të mira vijnë nga Maqedonia e Veriut, ku janë ulur ndjeshëm rastet me koronavirus. Mësohet se 63 raste të reja me koronavirus, ndërsa...

SËRISH SHIFRA TË LARTA VIKTIMASH NGA COVID-19 NË KOSOVË, 311 RASTE TË REJA

Sërish shifra të larta të viktimave në Kosovë nga koronavirusi. Mësohet gjatë 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 1.903 mostra të marra nga...

SHQIPËRIA E MADHE, AMBASADA RUSE REAGON NDAJ HARADINAJT: PROVOKIM, PO PËRPARON SI IDE

Pas deklaratave të Ramush Haradinajt për referendumin e bashkimit të Shqipërisë me Kosovën ka reaguar Ambasada Ruse në Shqipëri të cilat i kanë quajtur...

GREQIA HAP EDHE SHKOLLAT E MESME NGA 1 SHKURTI

Autoritetet në Greqi njoftuan se shkollat ​​e mesme, të cilat janë mbyllur që nga mesi i nëntorit, do të rihapen më 1 shkurt, por...

HEC-I NË MAQEDONINË E VERIUT PO THAN OHRIN! EKSPERTI: LIQENI ËSHTË TËRHEQUR 1 M...

Liqeni i Ohrit pjesë e trashëgimisë natyrore të UNESCO-s po përballet me një fenomen të rrezikshëm. Për të 4-in vit radhazi vihet re tërheqja...

ZGJEDHJET NË KOSOVË, KQZ NUK CERTIFIKON LISTAT E LËVIZJES VETËVENDOSJE, AAK-SË E NISMËS

PRISHTINË Komisioni Qendrorë i Zgjedhjeve ka filluar të shqyrtojë veç e veç listat e kandidatëve të subjekteve politike. KQZ nuk ka certifikuar listat e Nismës...

KORONAVIRUSI I RI ‘MBËRRIN’ NË GREQI, REGJISTROHEN 26 RASTE. ÇFARË SHKRUAJNË MEDIAT GREKE PËR...

Greqia ka regjistruar 26 raste të reja të koronavirusit të ri, kanë njoftuar të premten autoritetet shëndetësore në vendin fqinj. Shifra u bë publike, ndërsa...

BOTA