ZBARDHET AKSIDENTI I FURGONIT TË MINISTRISË

Aksidenti i furgonit të Ministrisë së Shendetësisë paraditen e së enjtes në superstraden Lezhë-Laç, ku humbi jeten shoferi 50 vjeçar ndodhi, pasi ky i...

SHKODËR, PROCEDOHET 23-VJEÇARJA, DHUNOI BASHKËSHORTIN

DVP Shkodër Seksioni për Hetimin e Narkotikëve referoi materialet në Prokurori, ku filloi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin Xh. Rr., 18 vjeç, banues...

VAU I DEJËS, POLICIA PARANDALON PËRSHKALLËZIMIN E NJË KONFLIKTI

Vau i Dejës/Finalizohet operacioni policor i koduar "Equal", për parandalimin e një ngjarjeje të mundshme kriminale. Falë ndërhyrjes në kohë nga shërbimet e Policisë, kapen...

PRANË LOKALIT TË TIJ U VU LËNDË PLASËSE, STERKAJ: LËNDA PLASËSE NUK KA LIDHJE...

Ferdi Sterkaj, kryetar i Rithemelimit të PD Malësi e Madhe, ka reaguar në lidhje me lajmin për vendosjen e një sasie lënde plasëse pranë...

SHPËRTHIM ME TRITOL AFËR LOKALIT TË KRYETARIT TË RITHEMELIMIT NË MALËSI TË MADHE

Një shpërthim me tritol ka ndodhur në afërsi të një lokali në Malësi të Madhe. Policia njofton se rreth orës 08:50, në fshatin Razëm, është...

SHKODËR, GODITEN 2 RASTE KULTIVIMI, ASGJËSOHEN 1 MIJË E 967 BIMË KANABISI

Shkodër Vijon megaoperacioni policor i koduar “Territor i pastër. Evidentohen dhe asgjësohen 1967 bimë të dyshuara kanabis. Shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër dhe ato...

PO NDËRTONIN PA LEJE NË LUMIN E SHALËS, PROCEDOHEN PENALISHT 3 SHTETAS

Lumi i Shalës, Shkodër -Po ndërtonte pa leje, 6 kabina druri që do të përdoreshin për turizëm, procedohet penalisht. -Gjithashtu, procedohen 2 vëllezër për një tjetër...

GODITEN 3 RASTE TË KULTIVIMIT TË KANABISIT NË LEZHË, 4 NË PRANGA, 3 NË...

DVP Lezhë/Kontrolle intensive të territorit dhe hetime proaktive, në kuadër të planit operacional kombëtar të koduar “Territor i pastër”. Finalizohen brenda 24 orëve, në Rrëshen...

AKSIDENT NË LEZHË, FURGONI I MINISTRISË SË SHËNDETËSISË DEL NGA RRUGA, HUMB JETËN SHOFERI

Një 50-vjeçar humbi jeten, pasi teksa po lëvizte me furgon përgjatë superstrades Lezhë-Milot, dyshohet se pësoi arrest kardiak dhe mjeti doli nga rruga. Ngjarja...

PROKURORIA E TIRANËS ZBARDH SKEMËN E MASHTRIMIT ME MIKROKREDITË, 9 MASA SIGURIE PËR ADMINISTRATORË...

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar nëntë masa sigurie ‘Arrest në burg’ dhe ‘Arrest në shtëpi’ për administratorë të subjekteve financiare dhe përmbarues për skema...

BOTA